Jak vybrat hry pro Xbox One?

Jak vybrat Hru na Xbox One?

Hry na Xbox One pokrývají širokou škálu žánrů s obrazem jako víno, aniž byste museli řešit náročnost na grafiku jako u PC. Xbox One hry lze navíc hrát i na nejnovější generaci konzolí Xbox Series X|S. Vyznavači multiplayeru ocení množství her pro dva a ani nejmladší nepřijdou zkrátka romanitým výběrem titulů pro děti, které ovšem leckdy zabaví i dospělé - například LEGO hry poskytnou odreagování a pobaví hráče každého věku.

 • Regina, redaktorka Heureka.cz
 • Doba čtení: 4 min.

S novou generací konzole Xbox Series X a Series S vyvstává otázka, zda přijdete o veškeré své již zakoupené tituly? Nemusíte se bát - hry na Xbox One si podle samotného výrobce bez potíží zahrajete i na nové generaci konzole Xbox.

Žánry her na Xbox One

RPG

V sekci RPG hry na Xbox One najdete klasické střílečky, ale také příběhové hry, u kterých si otestujete vlastní morální kodex – často vám totiž umožní zvolit reakci vaší postavy, která ovlivní další vývoj hry i její konec.

Sportovní

Sportovní hry na Xbox One vám vdechnou pocit adrenalinu z vypjatého utkání nebo zápasu. Zašněrujte brusle, nazujte kopačky, oblékněte plavky a pusťte se do boje za svůj tým. Vybírat můžete z týmových sportů, které jsou ideální na multiplayer v režimu split screen, nebo online s přáteli na dálku, ale také individuální disciplíny jako tenis, snowboard nebo i rybaření.

Hry na Kinect Xbox One a pohybové hry

Procvičte si pohyby na parketu, když se nikdo nedívá. Kinect taneční a další pohybové hry na Xbox One** vás zvednou z pohovky na kopec zábavy s vašimi přáteli nebo rodinou i v režimu multiplayer. Hry pro dva na Xbox One pokrývají také sportovní a závodní žánry.

Pro děti

S PEGI hodnocením 3 a 7 se nemusíte bát koupit dětem takto oznámkovanou hru, neboť jsou bez vulgarismů a násilí. Xbox One hry pro děti jsou často na motivy pohádek a kreslených filmů. Mají zábavný nebo výukový charakter a rozvíjí postřeh nebo znalosti vašich ratolestí.

Závodní

Vyzkoušejte si nejrychlejší auta, motorky a další vozidla v závodech divokým terénem, nebo ve městě. Závodní hry na Xbox One vás usadí za volant nejrychlejších aut, nebo na sedadlo motokáry v arkádových questech. Pro intenzivní požitek ze hry s auty na Xbox One lze dokoupit volant s pedály.

Akční a bojové

Akční hry na Xbox One rozproudí adrenalin napínavým dějem plným úkolů s jediným cílem: rozprášit nepřátelské jednotky. Pro specialisty jsou zde také bojové hry na Xbox One, kde je důraz kladen především na vaši zručnost s ovladačem v soubojích s bossem.

Speciální edice

Tradicí je, že pokud hra získá ocenění Game of the Year, je vydána speciální GOTY edice obsahující veškerý dodatečný obsah. Někdy je taková edice vydána i u hry bez zmíněného titulu, obvykle nese označení Complete Edition nebo Director’s Cut.

Batman Arkham Knight: Game Of The Year Edition

Zejména tituly od velkých studií často umožňují dokoupit obsah v podobě tzv. DLC (downloadable content). U některých titulů jde o drobné doplňky, usnadňující postup hrou, jindy jde jen o kosmetické přídavky, jejichž nákup vývoj hry nijak neovlivní. Některá studia se zaměřují na obsáhlá DLC, která rozšiřují původní příběh o další dějovou linku nebo poskytují nová bojiště.

Hry na Xbox One X vs. One S

Hry na Xbox One spustíte vždy na obou variantách (One X i One S). Jediný rozdíl je ve kvalitě obrazu, a bývá vždy uveden na krabici nebo v popisku. Xbox One X hry podporují nativní 4K, zatímco verze Xbox One S hry ve 4K nepodporuje a nezobrazí tedy veškeré detaily jako One X. Obraz v tomto formátu zobrazí One S jako roztažený Full HD, přestože máte doma 4K televizor. Pokud tedy chcete co nejlepší obraz, vybírejte 4K hry na Xbox One X.

Exkluzivní hry pro Xbox One

Některé hry si zahrajete pouze na herní konzoli Xbox a jiné zase pouze na PlayStation. Připravili jsme pro vás seznam her, které jsou exkluzivní pro danou konzoli (některé tituly ovšem vychází i pro PC)

 • Halo 5: Guardians
 • Sea of Thieves
 • Forza Horizon 4
 • Deep Rock Galactic
 • Sunset Overdrive
 • Rare Replay
 • Gears 5
 • Quantum Break
Exkluzivní hry pro PlayStation
 • The Last Of Us Part II
 • The Last Of Us Remastered
 • God Of War
 • Detroit: Become Human
 • Horizon: Zero Dawn
 • Days Gone
 • Astro Bot Rescue Mission
 • Uncharted 4: Thieves End
 • Uncharted: The Lost Legacy
 • Marvel’s Spider-Man
 • Ghost of Tsushima
 • Gran Turismo Sport
Pomůžou vám při výběru exkluzivní hry, které si jinde nezahrajete?

Lokalizace

Výchozím jazykem většiny her je angličtina. Xbox One hry v češtině jsou spíše ojedinělé, kvůli velikosti tuzemského trhu. Vývojáři raději volí levnější verzi lokalizace pomocí titulků a přeložených textů.

U některých her není čeština dostupná vůbec. Pokud se bez ní neobejdete, pročtěte si vždy informace o produktu, kde je lokalizace vždy uvedena.

Některé hry na Xbox One v češtině prostě očekáváte.

Doporučený věk hráče

Většina her bývá označena doporučeným minimálním věkem hráče - u krabicových verzí je údaj uveden přímo na obalu a Xbox One digitální hry to zmiňují ve specifikacích produktu. Rozšířený standard PEGI (Pan European Game Information) uvádí kromě věku také problematické faktory hry.

Hodnocení PEGI má pět kategorií:

Věk hráče Obsah
PEGI 3 Bez vulgarismů a násilí. Humorný kontext bez hrůzostrašných scén.
PEGI 7 Bez vulgarismů, násilí pouze formou humoru (Tom a Jerry). Některé scény mohou dítě vystrašit.
PEGI 12 Násilí pouze proti jednoznačně fiktivním postavám, nikdy proti lidem nebo zvířatům. Připouští decentní nahotu a vulgarismy bez sexuálního podtextu.
PEGI 16 Zobrazují násilí a sexuální aktivity podle reálného života. Připouští vulgární projevy, užívání tabáku a drog a kriminální aktivity.
PEGI 18 Hry pro dospělé - graficky zobrazují hrubé násilí, včetně takového, které může ve hráči vzbuzovat odpor.

Příslušenství

Volanty

Joysticky

Gamepady

Herní křesla

Taneční podložky

Herní sedačky a kokpity

Herní sluchátka pro Xbox

Herní konzole Xbox One X

Herní příslušenství pro Xbox One

Obaly a kryty pro konzole Xbox One

Dokovací stanice pro gamepady Xbox One

Nejčastější dotazy

Fungují hry z Xbox One na Xbox 360?

Kompatibilita je pouze jednosměrná, hry z Xbox One na starší konzoli Xbox 360 fungovat nebudou.

Jdou hry z Xbox 360 na Xbox One?

Ano, nová generace konzolí Xbox zvládne přehrát i tituly určené jejím starším předchůdkyním.

Jaké jsou vhodné hry na Xbox One pro dívky?

Rozdělit videohry na holčičí a klučičí nedává příliš smysl, neboť většina titulů počítá s hráči obou kategorií. Také pokud sháníte hru na Xbox One pro dítě, setkáte se s tituly, které zajmou jak dívky tak chlapce - ať už jde o simulátory, jako jsou hry s koňmi na Xbox, taneční a pohybové hry, nebo jakékoliv akční a dobrodružné tituly.

Užitečné články

Jak propojit iPhone s TV Jaká sluchátka na Xbox One Nejlepší MMORPG hry