Recenze Assassins Creed: Odyssey

Ověřený zákazník Herní svět

Jirka

Přidáno: 10. října 2018

Zakoupeno v Herní svět

• Kladná zkušenost s předchozím dílem série

www.gamebro.cz

Přidáno: 1. října 2018

Assassins Creed: Odyssey nabízí obrovské antické Řecko, ale bez pořádné náplně - recenze – Gamebro.cz

Série Assassins Creed už má něco za sebou a coby její dlouholetý fanoušek mám v dobré paměti jak asasínské vrcholy, tak díly, které vznikly zjevně po šití horkou jehlou a málem celou sérii zničily. Z tohoto pohledu byl pro mě loňský Assassins Creed: Origins (recenze) velkou vzpruhou. Domníval jsem se, že si Ubisoft s vývojem dalšího dílu dá opět trochu načas, ale mýlil jsem se. Přesto jsem se po oznámení na Odyssey začal těšit, protože mě lákalo úžasné prostředí antického Řecka. To se autorům nakonec podařilo velmi dobře ztvárnit, ovšem poté, co jsem se do hry opravdu pohroužil, zjistil jsem, že jde jen o větší Origins. Na tom by nakonec nebylo nic špatného, kdyby se hra tak nerozrostla, aniž by byla naplněna patřičně atraktivním obsahem. Jednotlivé mise jsou příliš podobné a bezduché na to, aby dokázaly po celou dobu dobře bavit. Z hlediska herních mechanismů zůstává takřka vše při starém, snad jen s tím rozdílem, že na důležitosti opět nabraly RPG prvky.

Celá recenze na www.gamebro.cz